دست دوم

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست ؟

علت روشن نشدن ماشین  لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین  لباسشویی چیست ؟

یکی از پر استفاده ترین وسایل درهر خانه ماشین لباسشویی است , استفاده زیاد از این وسیله موجب شده است که نیاز به نگهداری اصولی داشته باشد ؛ یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای این دستگاه ممکن است پیش آید روشن نشدن آن است در این صورت با تعمیر کار مجرب تماس بگیرید تا کارشناسان در اسرع وقت به محل مورد نظر اعزام شده وبا توجه به برند ماشین لباسشویی شما تعمیر ماشین لباسشویی صورت گیرد , اما علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست ؟ و چگونه این مشکل را بر طرف کنیم ؟ تهران سمسار خریدار کلیه ماشین لباسشویی های دست دوم  شماست .  برای استعلام قیمت ماشین لباسشویی دست دوم  خود  میتوانید از لباسشویی عکس گرفته و  برای خریدار ما ارسال نمایید . همچنین همراه ما باشید با :

  • علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست ؟
  • ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمی کنه ؟

قیمت ماشین لباسشویی دست دوم

علت روشن نشدن ماشین  لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست ؟

علت روشن نشدن لباسشویی اسنوا , بوش , سامسونگ , دوو , ال جی , پاکشوما و دیگر برندها برفی ندارد زیرا مشابه هم هستند و تفاوت آنها در یک سری کیفیت قطعات است در ادامه به 9 دلیل اصلی روشن نشدن دستگاه لباسشویی و نحوه رفع آن می پردازیم .

بسته نبودن درب لباسشویی :

اگر درب لباسشویی به طور صحیح بسه نشده باشد برد کنترل اجازه روشن شدن لباسشویی را نداده و فرمانی برای چرخش دیگ و روشن شدن صادر نمی شود ؛ برای رفع این مشکل قفل درب ماشین لباسشویی را بررسی کنید و از کامل بسته شدن درب مطمئن شوید و در صورت مشکل آن را تعویض نمایید .

آسیب دیدن کابل :

از جمله علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ممکن است مرتبط به کابل باشد ؛ بنابراین به طور کامل کابل را بررسی کنید تا این قسمت پاره , پوسیده و یا در اثر حرارت ذوب نشده باشد تمام این موارد ممکن است برق رسانی به دستگاه را مختلل کرده و منجر به روشن نشدن لباسشویی شود در صورت نیاز به یک تعمیرکار تماس بگیرید .

مشکل در تغذیه برق :

اگر در بخش تغذیه برق مشکل دستگاه مشکلی رخ دهد لباسشویی روشن نمی شود به این دلیل که برق به دستگاه نمی رسد برای بررسی این مساله می توانید از یک فازمتر کمک بگیرید به کمک فاز متر می توان پریز برق را بررسی نمود و مطمئن شد جریان برق دارد یا نه همچنین ولتاز وردی به دستگاه را بررسی کنید .

خراب بودن ولوم تایمر :

از دیگر علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ممکن است خراب شدن ولوم تایمر باشد در برخی مدل های این دستگاه سوئیچ استارت قسمتی از تایمر دستگاه می باشد یعنی روشن کردن این دستگاه با این قسمت صورت می گیرد اگر در ولوم تایمر مشکلی ایجاد شده باشد لباسشویی نیز روشن نمی شود اگر در طولانی مدت از این دستگاه و این بخش استفاده شود ممکن است کم کم ولوم روی شفت هرز شود برای تعویض ولوم تایمر به یک تعمیرکار تماس بگیرید .

چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

خراب شدن فیوز :

نوسانات برق در دستگاه موجب سوختن فیوز می شود با یک مولتی متر می توانید فیوز را بررسی کنید و در صورت خراب بودن آن چراغ لباسشویی نیز روشن نمی شود در صورت سوختن فیوز باید تعمیرکار اقدام به تعویض آن نماید

خراب بودن موتور لباسشویی :

اگر لباسشویی روشن شد اما دیگ نچرخید می توان نتیجه گرفت که مشکل در موتور دستگاه است و باید سریعا ان را خاموش کنید زیرا ممکن است آسیب بیشتری به موتور وارد شودگاهی ممکن است به دلیل فشار بیش از موتور به دستگاه , لباسشویی درحین کار خاموش شود این خاموش شدن برای جلوگیری از آسیب به موتور توسط خود دستگاه صورت می گیرد برای رفع این مشکل از یک تعمیرکار کمک بگیرید .

خراب شدن صفحه نمایش :

ماشین لباسشویی های امروزی صفحه کلید لمسی دارند ؛ در صورتی که بخشی از این صفحه کار نمی کند بدین معنی است که صفحه نمایش خراب بوده و باید تعویض شود در صورتی که هیچکدام از دکمه ها کار نمی کنند می توان نتیجه گرفت که برق دستگاه مشکل دارد و جریان برق ورودی باید بررسی شود .

خراب شدن برد دستگاه :

برد الکترونیکی مغز متفکر ماشین لباسشویی است در صورتی که ماژول مرتبط با تنظیمات و حرکت دستگاه از کار بی افتد با زدن دکمه استارت لباسشویی هیچ حرکتی نمی کند در مواجه با چنین مشکلی با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید .

متعادل نبودن لباس در دستگاه :

اگر لباس ها در دستگاه توازن نداشته باشند در این هنگان صورت عدم تعادل وارد کار شده و به دستگاه اجازه روشن شدن نمی دهد بنابراین لباس ها را به شکل متعادل وارد دستگاه کنید .

ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمی کنه ؟

اولین چیزی که باید بررسی کنید برق است و مطمئن شوید قطعی جریان برق وجود ندارد , همچنین موتور لباسشویی وظیفه چرخش دیگ را به عهده دارد  ممکن است برای شست و شو دستگاه شما روشن شودولی موتور صداهای ناهنجار تولید کند دراین صورت موتور لباسشویی با مشکل مواجه شده است برای رفع این مشکل با یک متخصص تماس بگیرید .

مرکز خرید ماشین لباسشویی کارکرده ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *