دست دوم

چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه ؟

خریدار لباسشویی

ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمی کنه

انسان از ابتدا تا کنون تحولات زیادی در مسیر شستن لباس های خود طی کرده است , نگاهی به صنعت شست و شوی ماشین آلات امروزی که اکنون از بسیاری فناوری ها برای بهبود فرآیند شست و شوی لباس ها بهره می بریم امروزه این دستگاه یکی از پر استفاده ترین وسایل رد هر منزل محسوب می شود بنابراین مراقبت از آن از اهمیت زیادی برخوردار است یکی از مشکلاتی که ممکن است برای این دستگاه پیش آید این است ماشین لباسشویی روشن می شود و این روشن بودن از صفحه نمایش و یا در برخی مدل ها صدای فشردن دکمه و ولوم مشخص می شود اما نمی چرخد و کار نمی کند اما چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمی کنه ؟ تهران سمسار خریدار تخصصی ماشین لباسشویی دست دوم در تهران میباشد . جهت قیمت گذاری روی لباسشویی کارکرده منزل خود با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  : 

  • چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمی کنه ؟
  • 7علت نچرخیدن دیگ لباسشویی

قیمت ماشین لباسشویی کارکرده

خریدار لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمی کنه ؟

بسته نبودن درب دستگاه :

یکی از دلایلی که ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمی کنه این است که ممکن است درب دستگاه بسته نشده باشد , درب را مجددا باز و بسته نمایید و نیز زبانه درب را بررسی کنید تا شکسته نشده باشد زیرا در صورت شسکته شدن زبانه اهرم میکروسوئیچ درگیر نمی شود و دستگاه کار نمی کند پس از زبانه میکروسئیچ درب را بررسی کنید , میکروسوئیچ ها برقی یا مغناطیسی هستند نوع برقی هنگام باز و بسته شدن صدای تق تق دارد و نوع مغناطیسی هنگام باز و بسته شدن صدای تیک دارد ؛ برای بررسی میکروسوئیچ فنر دور لاستیک درب را جدا و لاستیک را کنار بزنید میکروسئیچ را بیرون بیاورید سیم های متصل به میکروسوئیچ را جدا و روی جای سوکت حرف نوشته شده را بخوانید با دقت از روی سوکت سیم متصل به دستگاه اعداد یا حروف بزرگ را به هم متصل و دستگاه را روشن کنید .اگر دستگاه کار نکرد احتمالا مشکل از جای دیگری است .

خراب بودن کلید استارت :

از دیگر مشکلاتی که ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمی کنه ممکن است خراب بودن کلید استارت یا ولوم باشد به دلیل اینکه ماشین های رخت شویی در دو نوع تایمری و الکترونیکی می باشند با توجه به نوع دستگاه اجرای برنامه بعد از دستور توسط پنل به تایمر یا برد الکترونیک ارسال می شود و سپس دستگاه شروع به کار می کند خراب بودن کلید ممکن است مکانیکی یا الکترونیکی باشد در صورت خراب بودن مکانیکی باید کلید استارت را تعویض نمود و در صورت خراب بودن الکترونیکی باید از تعمیرکار کمک بگیریم .

خراب بودن برد الکترونیک :

ارتباطات بین موتور و دیگر قطعات با برد الکترونیک صورت میگیرد دستور شروع یا پایان هر عملی در ماشین رخت شویی با این قطعه صورت میگیرد به عنوان مثال اگر دستگاه آب را گرم نمی کند شاید به دلیل مشکل ارتباطی بین سنسورهای مرتبط با برد الکترونیک باشد برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار کمک بگیرید .

خرابی هیدرواستات :

از دلایل کار نکردن لباسشویی بعد از آبگیری خرابی هیدرواستات است , این مشکل از پلاتین های هیدرواستات می باشد پلاتین های تغذیه موتور تایمر وصل نمی شود , با دمیدن در لوله ورودی بررسی کنید که پلاتین های آن کار می کنند یا خیر در صورتی که دستگاه درست شد که مشکل بر طرف شده است اما در غیر این صورت باید هیدرواستات تعویض شود .

خراب بودن موتور :

وظیفه موتور لباسشویی چرخ دیگ است ممکن است که ماشین لباسشویی شما روشن شود اما موتور صدای ناهنجار تولید کند در این صورت موتور ماشین لباسشویی با مشکل مواجه شده و نیاز است این مشکل را به تعمیرکار مجرب بسپارید .

مشکل از ورودی شیر آب :

ممکن است ماشین لباسشویی روشن شود اما آب در دستگاه وارد نشود برای رفع این مشکل ورودی شیر آب به داخل لباسشویی را بررسی کنیدممکن است ورودی شیر مسدود یا لوله کشی منزل مشکل داشته باشد  همچنین فیلتر ورودی شیر الکتریکی را چک کنید و در صورت جرم گرفتن آن را تمیز نمایید می توانید شیر برقی را از برق جدا و تست شیر برقی را انجام دهید در صورت وجود مشکل باید شیر الکتریکی تعویض شود .

7علت نچرخیدن دیگ لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ لباسشویی صرفه نظر از نوع و برند دستگاه مانند ال جی , سامسونگ , بوش و.. به اجزای مربوط به دیگ موتور دستگاه ارتباط دارد .

  • بیش از اندازه پر بودن لباسشویی
  • قرار نگرفتن یکنواخت لباس ها داخل لباسشویی
  • خراب بودن سوئیچ
  • خراب بودن قفل درب و باز بودن درب
  • گیر کردن یک جسم خارجی در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ( درصورت چنین مشکلی هنگام پر آب بودن ماشین صدای وزوز می شنوید .
  • شل یا پاره شدن تسمه ها
  • خراب بودن موتور
بهترین خریدار لباسشویی فرسوده و در حد نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *