دست دوم

علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی

علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی

علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی چیست ؟

ماشین های لباسشویی دستیار ما در شستن لباس ها هستند اما با وجود کابردهای فراوان گاهی این دستگاه با مشکل واجه می شود و ما را با تعداد زیادی از لباس های نشسته تنها می گذارند ؛ یکی از مشکلات رایجی که هنگام کار با ماشین لباسشویی پیش می آید کار نکردن دکمه استارت آن است ؛ اما علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی چیست ؟ و چگونه  می توان این مشکل را رفع نمود . تهران سمسار خریدار تخصصی ماشین لباسشویی کارکرده در تهران میباشد .  چنانچه قصد فروش لباسشویی دست دوم از هر برندی را دارید کافیست یک بار همکاری با ما را تجربه کنید . همراه ما باشید با :

  • علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی و نحوه رفع آن
  • چه زمانی خود می توانید مشکل از کار افتادن دکمه استارت لباسشویی را رفع کنید ؟
  • ریست کردن لباسشویی و بازگردادن عملکرد دکمه ها

مرکز خرید ماشین لباسشویی های دست دوم

علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی

 علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی و نحوه رفع آن

خراب شدن دکمه استارت :

یکی از دلایل و علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی خراب شدن دکمه استارت است ؛ در صورتی که دکمه استارت آسیب دیده باشد , کنتاکت های آن سوخته و یا جایگاه آن کثیف شده باشد دکمه استارت روشن نمی شود برای رفع این مشکل باید با تعمیرکار تماس بگیرید , جایگاه های آن را از خاک تمیز می کند , کنتاکت های آسیب دیده را تمیز می کند و اگر دکمه استارت آسیب دیده باشد آن را تعویض می نمایند .

سوختن برد کنترل :

به علت رطوبت روی برد یا نوسانات برقی ممکن است قطعات سازنده برد بسوزند ؛ مسیرها موجود در مدار دکمه استارت نیز اکسیده شده باشند یا بسوزند ؛ در دستگاه هایی که برنامه انتخاب گر دارند یکی از دلیل خرابی دکمه استارت لباسشویی خرابی LED های سلکتور روی برد می باشد که موجب می شود دکمه استارت دستگاه کار نکند همچنین ممکن است که گاهی این دکمه کار کند و یا گاهی کار نکند در این هنگام تعمیرکار مشکل دستگاه را تشخیص داده و مشکل را رفع می کند ؛ برای رفع این مشکل ممکن است قطعاتی جدید جایگزین کند ؛ اتصالات مشکوک را لحیم یا تمیز کرده و در صورت فرسودگی برد یا خرابی پردازنده ماژول کنترل را تعویض نماید .

خراب شدن ولوم تایمر :

ممکن است علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی مربوط به خراب شدن ولوم تایمر باشد در برخی مدل های این دستگاه سویچ استارت بخشی از تایمر این دستگاه بوده و راه اندازی ماشین لباسشویی با این دستگاه صورت می گیرد اگر ولوم تایمر خراب باشد ماشین لباسشویی روشن نمی شود اگر به مدت طولانی از این دستگاه و این بخش استفاده شود به مرور ولم روی شفت هرز می شود .

خراب شدن UBL :

هنگامی که دکمه استارت لباسشویی روشن نمی شود نمایشگر ممکن است خطای قفل را نشان دهد UBL را نمی توان تعمیر کرد بلکه باید آن را با قطعه جدید جایگزین کرد .

خطا در برنامه نویسی :

در صورتی که برنامه نویسی ماشین رختشویی شما دچار مشکل شود ماشین ممکن است به دستورات پاسخ نداده و دکمه کار نکند در این حالت ماشین لباسشویی نمی تواند دستورات را تفسیر کند .

چه زمانی خود می توانید مشکل از کار افتادن دکمه استارت لباسشویی را رفع کنید ؟

زمانی که دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نکرد باید قبل از تماس با تعمیر کار دستگاه مواردی را بررسی نمود اول اینکه آیا لباسشویی قفل کودک دارد ؟ روی بدنه یا نمایشگر دستگاه با قفل یا صورت دارای پستانک نشان داده شده است برای اینکه حالت قفل را غیر فقعال کنید باید دکمه استارت را طولانی مدت فشار داده یا مجموعه ای از دکمه های مشخص شده با نماد کودک را فشار دهید ؛ مورد دوم این است که ممکن است درب دستگاه بسته نشده باشد سعی کنید درب را به آرامی باز ومجددا بسته نمایید و از بسته شدن آن مطمئن شوید حال مجددا برنامه را اجرا کنید و نکته آخر نیز ممکن است خرابی در برد کنترل باشد دستگاه را به مدت 15 دقیقه از برق جدا و مجدد روشن کنید احتمالا پس از این کار ودر صورت روشن کردن مجدد مشکل رفع می شود .

ریست کردن لباسشویی و بازگرداندن عملکرد دکمه ها

گاهی اوقات ریست کردن دستگاه لباسشویی تنها راه برای عملکرد صحیح دکمه هاست ابن امر زمانی کاربرد دارد که در برنامه نویسی ماشین مشکلی پیش آید .

چگونه لباسشویی LG را ریست کنیم ؟

دکمه power را فشار داده و لباسشویی را خاموش کنید , دستگاه را از پریز جدا نمایید و حدود 5 ثانیه دکمه power/start را فشار دهیدحال به مدت 5 ثانیه دکمه PLAY/PAUSE را به مدت 5 ثانیه فشاز دهید و با وصل مجدد آن دستگاه را مجدد روشن کنید ممکن است هنگام وصل آن متوجه جرقه کوچکی شوید .

چگونه لباسشویی سامسونگ را ریست کنیم ؟

برق محافظ دستگاه را قطع یا آن را از برق بکشید 5 دقیقه صبر کنید و مجدد آن را روشن کنید احتمالا دکمه های ماشین لباسشویی به حالت اول بر می گردد .

تماس با خریدار تخصصی ماشین لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *